Villa Ca’ Minotto – polecam

B&B Giardino Jappelli (Villa Ca' Minotto) - Rosa

Wracając w tym roku z regionu Emilia Romania zatrzymałem się na nocleg w B&B Giardino Jappelli (Villa Ca’ Minotto) w miejscowości Rosà, niedaleko Bassano del Grappa. Miałem zarezerwowany jeden nocleg i to był błąd! Żałuję, że nie mogłem zostać tam dłużej. Polecam ten obiekt każdej osobie, która wybiera się do regionu Veneto (prowincja Vicenza).

Jak dojechać do B&B Giardino Jappelli (Villa Ca’ Minotto)?

Villa Ca’ Minotto to wenecka willa położona w gminie Rosà przy Via Ca’ Minotto 65, 10 km od Bassano del Grappa, 35 km od Vicenzy i niewiele ponad 40 km od Padwy.

B&B Giardino Jappelli (Villa Ca' Minotto)

Willa została zbudowana w 1832 roku, ale została przebudowana pod koniec XIX wieku.

Przed willą znajduje się wygodny, bezpłatny parking dla gości.

B&B Giardino Jappelli (Villa Ca’ Minotto) to dobry punkt wypadowy na wycieczki po okolicy. Mieszkając tam wybrałem się na zwiedzanie Bassano del Grappa oraz odwiedziłem Sacrario militare del Monte Grappa.

Giardino Jappelli – dziesięciohektarowy romantyczny park

Do willi przylega 10-hektarowy park, który zaprojektował Giuseppe Jappelli, wielki włoski architekt i projektant ogrodów.

Japelli jest uważany za największego przedstawiciela stylu neoklasycystycznego w Wenecji Euganejskiej i szczególnie znany jako projektant romantycznych ogrodów. Najbardziej znanym dziełem Jappelli’ego jest budynek Caffè Pedrocchi w Padwie.

Poza Padwą wschodząca włoska klasa średnia zaprosiła go do realizacji projektów prestiżowych rezydencji, takich jak właśnie Ca’ Minotto w Rosà , Villa Gera w Conegliano i Villa de Manzoni w Patt di Sedico. Stworzył również ogród angielski Villa Soranzo Conestabile di Scorzè i powiększył południowe skrzydło willi. Został również wynajęty przez księcia Alessandro Torlonia do zaprojektowania aranżacji zieleni w południowej części Villa Torlonia w Rzymie – domu Mussoliniego w latach 30-40, obecnie otwartej dla publiczności.

Giardino Japelli
Villa Ca’ Minotto – park

Cały park przy Ca’ Minotto jest do dyspozycji gości, a z okien położonych od strony parku rozciągają się piękne widoki. Można też wybrać się na długi spacer.

Giardino Jappelli (Villa Ca' Minotto)

Dlaczego dałem B&B Giardino Jappelli ocenę 10 na 10?

Już na parterze willi wita nas uprzejmy gospodarz budynku i prowadzi nas „na pokoje”.

B&B Giardino Jappelli (Villa Ca' Minotto) - hol wejściowy

Podczas mojego pobytu w B&B Giardino Jappelli (Villa Ca’ Minotto) mieszkałem w obszernym apartamencie z widokiem na park. Suita obejmowała pokój z podwójnym łóżkiem, kanapą i stolikiem oraz łazienkę wyposażoną w wannę z hydromasażem.

B&B Giardino Jappelli (Villa Ca' Minotto)

Miłym uzupełnieniem wyposażenia pokoju był ekspres do kawy z kapsułkami do wyboru (w cenie). W pokoju i na korytarzu znajdowały się też pięknie albumy prezentujące zdjęcia z okolicy Bassano oraz Wenecję i lagunę wenecką.

Bardzo dobre wrażenie uzupełniło śniadanie, które składało się ze świeżego pieczywa, masła i wędliny, słodkich rogalików, jogurtu i owoców. To rzadkość, jak na włoskie standardy.

Wyjeżdżając z B&B Giardino Jappelli (Villa Ca’ Minotto) postanowiłem, że jeszcze tu wrócę i spokojnie pospaceruję po parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *