Turkusowe wody Lavino

Parco Lavino

Wracając z Manopello do Pescary postanowiłem odwiedzić rezerwat przyrody Parco Lavino (Parco delle sorgenti sulfuree del fiume Lavino) i podziwiać zielono-niebieskie wody rzeki Lavino. Ich charakterystyczny kolor pochodzi od rozpuszczonych w wodzie związków siarki (siarczanów).

Bezpłatna atrakcja Abruzji

Parco Lavino znajduje się w obrębie osiedla Decontra, należącego do miejscowości Scafa. Jadąc do rezerwatu należy wpisać do GPS: Via Celestino 5, 110, 65027 Scafa PE.

Parco Lavino

Przy Via Celestino znajduje się bezpłatny parking, gdzi możemy zostawić samochód, a przed wejściem jest InfoPoint. Park jest otwarty codziennie, a wejście rezerwalu jest bezpłatne.

Miła wycieczka przyrodnicza

Dojście do parku z parkingu zajmie ci około minuty. Rezerwat można zwiedzać pieszo lub na rowerze, wykorzystując sieć ścieżek odpowiednich dla wszystkich (nawet dla rodzin z dziećmi). Możesz wybrać się zarówno na półgodzinną, jak i na kilkugodzinną wycieczkę.

Parco Lavino

Cały obszar nabiera nieco surrealistycznej atmosfery dzięki oryginalnej kolorystyce, mgiełce unoszącej się nad wodą oraz roślinności bujnie porastającej teren rezerwatu.

Parco Lavino

Na terenie rezerwat rosną różne gatunki drzew, takie jak: biała wierzba, topola czarna i biała, a także głóg i klon, a jeśli przyjedziemy w porze kwitnienia, to zobaczymy cyklameny, ginestrę i barwinek.

Jeśli poszukujesz chwili wytchnienia i spokoju, to z pewnością odnajdziesz go w Parco Lavino.

Parco Lavino
Parco Lavino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *