warsztat w kościele Santa Croce - Florencja

Po torebkę do kościoła

Czy wiesz, że odwiedzając jeden z florenckich kościołów możesz zakupić ładne wyroby kaletnicze? Takie rzeczy tylko w bazylice Santa Croce.

Wielu turystów odwiedza bazylikę Santa Croce we Florencji, aby obejrzeć wspaniałe nagrobki Michała Anioła, Dantego, Galileusza czy Machiavellego. Nie bez powodu ten kościół jest nazywany florenckim Panteonem. Polacy mogą poszukać w kościele śladów po naszych rodakach (jest ich wiele, ale to temat na odrębny artykuł).

Santa Croce - Florencja

Możesz też udać się do bazyliki na zakupy i to nie dewocjonaliów czy przewodników po kościele i Florencji. Jeśli poszukujesz ładnej torebki, paska, portfela czy etui na klucze, i chcesz mieć pewność, że nie zostały one wykonane w Chinach, to dobrze trafiłeś. W kościele Santa Croce, znajdziesz korytarz z przyległymi do niego pomieszczeniami, w których wre produkcja wyrobów kaletniczych. Ich cena odpowiada randze miejsca i ręcznemu wykonaniu każdego egzemplarza. Kupić, nie kupić, pooglądać warto!

warsztat Santa Croce, Florencja

1 thought on “Po torebkę do kościoła

  1. Uwielbiam Florencję, ostatnio byłam w lipcu zeszłego roku tłumy Azjatów skutecznie blokowały wejścia do wszystkich hitów tego miasta.
    W tym roku wybieram się późną jesienią i nie omieszkam zobaczyć tych torebek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *