Tańsze zakupy spożywcze w Wenecji – przydatne adresy

zakupy spożywcze Wenecja

Kiedy po kilku godzinach zwiedzania napotykasz sprzedawcę oferującego ci wodę w półlitrowej butelce za 5 euro, to zastanawiasz się może, gdzie zrobić tańsze zakupy spożywcze w Wenecji. Oto kilka moich podpowiedzi.

Gdzie Wenecjanie robią zakupy?

Jeżdżąc do Italii dosyć szybko przekonałem się, że kawa przy barze – wypita na stojąco – jest znacznie tańsza niż ta serwowana przy stoliku. Ty pewnie już też to wiesz.

zakupy spożywcze Wenecja

Druga kwestia, jaka mnie nurtowała, kiedy chodziłem godzinami po Wenecji, to sprawa kupna wody mineralnej, coli czy pieczywa.

W Wenecji od razu rzucają ci się w oczy liczne bary, restauracje i pizzerie, które zapraszają turystów. Widać też stragany, gdzie spragniony wędrowiec może kupić (drogo) butelkę napoju. W końcu, kiedy się zmęczysz i poczujesz pragnienie, to kilka euro w tę czy tamtą stronę, nie zrobi ci różnicy. Naprawdę?

Ja też czasem miałem ochotę uzupełnić wodę w bocznej kieszeni plecaka albo kupić ostatnie prezenty spożywcze przed wyjazdem do Polski (nie na stacji benzynowej). I wtedy pomyślałem, że w Wenecjanie też robią gdzieś zakupy. I to nie w sklepach dla turystów!

Przydatne adresy sklepów

zakupy spożywcze Wenecja

Stosunkowo tanio możesz kupić coś do zjedzenia lub picia w marketach Coop. Już rozpoczynając swoją podróż po Wenecji, możesz wstąpić do marketu, który znajduje się niedaleko Piazzale Roma i stacji kolejowej Venezia Santa Lucia:

  • Supermercato Coop, Santa Croce, 499.

Kiedy mieszkałem w dzielnicy Cannaregio, to robiłem zakupy w:

  • Supermercato Coop, Cannaregio, San Felice, 3660.

Trafisz do niego idąc Strada Nova.

Idąc od Ponte Rialto w kierunku bazyliki Zanipolo (Santi Giovanni e Paolo) możesz wstąpić do marketu, który znajduje się na zdjęciu powyżej:

  • Coop, Calle Marcello, 5890,

a idąc od mostu, wzdłuż Canal Grande, w kierunku Teatro La Fenice, trafisz do:

  • Coop, San Marco, Riva del Carbon 4173/4177.

I tak rozglądając się wkoło i podpatrując mapy Google, możesz robić tańsze zakupy nawet w Wenecji.

PS. Chodząc po weneckich zaułkach pewnie znajdziesz więcej ciekawych sklepów i sklepików, zróżnicowanych cenowo i może odnajdziesz swój ulubiony. A może masz swój ulubiony sklep spożywczy w Wenecji?

Więcej artykułów o Wenecji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *