Odkryj trekking patriotyczny z przewodnikiem: Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

Przewodnik; Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

Zdobądź wzgórza na których walczyli żołnierze 2 Korpusu Polskiego i upamiętnij 80 rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Zainspiruj się opowieściami i opisami tras z przewodnika Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego. Zobacz masyw Monte Cassino i okoliczne miejsca, które odwiedziłem pisząc ten przewodnik, i przekonaj się, jak wiele jest do odkrycia.

Historia i patriotyzm – Odkryj miejsca związane z 2 Korpusem Polskim

Monte Cassino - historia i patriotyzm. Przewodnik

Wejdź na wzgórza, na których walczyli polscy żołnierze. Przejdź Cavendish Road / Drogę Polskich Saperów. Zrób trekking patriotyczny przez wąwóz Inferno.

Ja przeszedłem szlaki piesze i przejechałem trasy samochodowe na potrzeby napisania przewodnika w 2022 i 2023 roku, więc gwarantuję, że dostajesz świeże informacje i fotografie miejsc oraz terenu.

Droga Polskich Saperów
Droga Polskich Saperów

Przykładowo, jeśli będziesz chciał wybrać się na trekking Drogą Polskich Saperów, to w przewodniku znajdziesz nie tylko opis trasy, ale również dowiesz się, dlaczego trasa z Cairy do Gardzieli jest znana jako Cavendish Road, ale Polacy nazywają ją Drogą Polskich Saperów.

Dodatkowo dzięki temu, że opis turystyczny jest połączony z warstwą historyczną, podczas wycieczki Drogą Polskich Saperów możesz łatwiej dostrzec miejsca związane z 2 Korpusem Polskim np.:

  • Skład amunicji,
  • Zakręt Torrente del Dente,
  • Jary, w których przebywali żołnierze przed bitwą,
  • Wzniesienie „Żbik”.

Unikalne miejsca – Połącz wędrówkę z odkrywaniem historii

Układ treści, o jakim wspomniałem wyżej w odniesieniu do Drogi Polskich saperów, jest zachowany przy opisie każdego szlaku i trasy:

  • część turystyczna,
  • opis walk i wydarzeń sprzed 80 lat,
  • ważne miejsca i ich historia.

Aby ułatwić Ci łączenie turystyki z historią 2 Korpusu Polskiego, w przewodniku znajdziesz nie tylko aktualne fotografie i mapy, ale również mapy historyczne oraz zdjęcia wykonane w 1944 roku. Zainspiruj się nimi podczas wędrówek.

Historyczne mapy wojskowe - przewodnik Monte Cassino i okolice

Bogactwo treści – Bezpiecznie dotrzesz do celu

Aby uniknąć kłopotów i niezawodnie dotrzeć do celu – bez ryzyka zgubienia się podczas wycieczki – w przewodniku znajdziesz kod QR, który otworzy mapę trasy w aplikacji w twoim smartfonie.

Dodatkowo przy opisie każdej trasy znajdziesz jej mapkę oraz profil wysokościowy.

Przewodnik „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego” – Jakość i trwałość

Książka jest starannie wydana w formacie A5, szyta i klejona, z oprawą ze skrzydełkami. Dzięki temu będzie Ci długo służyć.

Przewodnik „Monte Cassino i okolice” pozwoli Ci odbyć podróż nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. To opowieść o bohaterstwie żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, historii i miejscach, które warto poznać. Niech ta książka stanie się Twoim towarzyszem podczas wyprawy na Monte Cassino!

Jeśli chcesz zdobyć wzgórza w masywie Monte Cassino i szukasz ciekawych tras pieszych lub samochodowych, to zachęcam do zamówienia przewodnika, który z radością dla Ciebie opatrzę autografem.

Książka plus autograf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *