Agroturystyka Il Casalino – polecam!

Widok Pienzy z Il Casalino

Jeśli mam polecić nocleg w Val d’Orcia, to z czystym sumieniem mogę wskazać agroturystykę Il Casalino – piękną „miejscówkę” niedaleko Pienzy. Zatrzymałem się tam tylko na jedną noc i po zmianie zakwaterowania żałowałem wyboru dokonanego jeszcze w Polsce.

Il Casalino

Agroturystyka Il Casalino położona jest u stóp wzgórza, na którym usytuowowana jest zabytkowa część Pienzy.

Pienza - panorama

Miły właściciel – Marco – przekaże Ci klucze do apartamentu, a w razie potrzeby udzieli wskazówek, jak trafić do Il Casalino. Kiedy zgubiłem się jadąc do podere z Montepulciano (szukałem skrótu, a GPS upewniał mnie, że dojadę), Marco wyjaśnił mi jak trafić na miejsce i poczekał na mnie w recepcji.

W budynku znajduje się kilka apartamentów, obejmujących sypialnię, część wypoczynkową oraz łazienkę i kuchnię. Pokoje są klimatyzowane, a darmowe WiFi jest dostępne w całym budynku. W kuchni znajduje się kuchenka i lodówką. Znajdują się tam też talerze, szctućce, a także kawa, cukier i elementy umożliwiające zrobienie włoskiego śniadania (sucharki, dżem). Przestronna łazienka z wanną lub prysznicem, wyposażona jest w ręczniki, bezpłatny zestaw kosmetyków i suszarkę do włosów.

Pienza - Il Casalino

Ponieważ przyjechałem samochodem, to ważny był dla mnie bezpłatny, prywatny parking.

Wokół budynku znajduje się część wypoczynkowa, z trawą, która była zielona jeszcze we wrześniu, ławkami, leżakami, huśtawką. (Wieczorem mogą dokuczać komary, więc warto zabrać ze sobą jakieś repelenty).

Il Casalino

Każdy podróżnik, podziwiający piękno Val d’Orcia, doceni możliwość zrobienia zdjęć o zachodzie i wschodzie słońca, praktycznie tuż sprzed budynku Il Casalino lub w jego okolicy.

Comments

  1. O właśnie takie miejsca szukam w podróży! Dzięki 🙂

    1. Jeszcze raz polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *