Włochy jakich nie znacie, A. Kłossowska

Ta książka nie jest typowym przewodnikiem po Włoszech. W pierwszej chwili można pomyśleć, że jest to antyprzewodnik dla osób znudzonych już Italią, ale kiedy wczytamy się w strony zapisane przez Annę Kłossowską, to odnajdziemy książkę dla tych, którzy chcą Włochy smakować.

Włochy jakich nie znacie to przewodnik, z którym nie trafisz do najbardziej znanych włoskich zabytków, ale tam już przecież byłeś i potrzebujesz cicerone, który nawet w znanym Ci mieście lub regionie pokaże miejsca i obiekty, do których jeszcze nie dotarłeś. Miejsca te, warte są odwiedzenia, zobaczenia i zapamiętania. Po takich miejscach oprowadza nas autorka, znana dziennikarka i blogerka – Anna Kłossowska.

Książka prowadzi nas kolejno przez wszystkie regiony Włoch, wskazując w każdym z nich „dania” dla prawdziwych smakoszy. Autorka zabierze Cię ze sobą na podziemny szlak archeologiczny biegnący pod chodnikami Trydentu, zabierze do miasta stu wież, którym okaże się nie San Gimignano, ale Albenga, i wskaże, gdzie w Rzymie, apostołowie Piotr i Paweł powstrzymali lewitującego Szymona Maga, który parał się czarną magią.

Miłośnicy poloników też znajdą w książce coś dla siebie. Pisząc o Marche, autorka przypomina nam, że dzieje 2 Korpusu we Włoszek, to nie tylko Monte Cassino. Stąd pojawia się w przewodniku Ankona alla Polacca.

Każde z wybranych miejsc jest opisywane barwnym językiem przez Annę Kłosowską, która łączy kwestie historyczne czy geograficzne z zasłyszanymi legendami oraz własnymi wrażeniami. Jak w każdym przewodniku opis obiektu kończy się wskazówkami dotyczącymi dojazdu, zarówno samochodem, jak i pociągiem czy autobusem.

A dodatkowo książka zachwyca poziomem edytorskim – elegancki papier, setki dobrze dobranych zdjęć i ilustracji  oraz operowanie kolorem pozwalające na szybkie odnalezienie ciekawostek, poleceń formułowanych przez znane osoby czy wskazówek dotyczących noclegów.

Czego więcej potrzebuje miłośnik Italii?

Drugiego tomu Pani Anno!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *