Włochy. Fotoprzewodnik – Claudia Martin

Włochy. Fotoprzewodnik - Claudia Martin

Kiedy wyjąłem z koperty i szybko przejrzałem „Włochy – Fotoprzewodnik”, wydany przez Oficynę Wydawniczą Alma-Press, to już wiedziałem, że jest to przewodnik, który będzie mi towarzyszył w moich podróżach po Italii.

Planowanie podróży i wspomnienia z Włoch

Treść przewodnika napisała Claudia Martin – podróżniczka i autorka popularnych przewodników m. in. w cyklu Lonely Planet czy Time Out. Jej krótkie i ciekawe notki towarzyszą ponad 200 fotografiom. W końcu jest to fotoprzewodnik, choć jego funkcję lepiej oddaje angielski tytuł serii: Visual Explorer Guide.

Włochy. Fotoprzewodnik - Claudia Martin

Planując podróż do Włoch możesz wybrać region, do jakiego chcesz pojechać i poszukać inspiracji w jednym z pięciu rozdziałów tematycznych:

  • Środkowe Włochy: Serce kraju,
  • Północno-zachodnie Włochy: Bogactwo i piękno,
  • Północno-wschodnie Włochy: Jeziora i góry,
  • Południowe Włochy: Il Mezzogiorno,
  • Wyspy włoskie: Perły w koronie.

Kiedy przeglądasz konkretny rozdział, to piękne fotografie podpowiedzą Ci, co warto zobaczyć.

Włochy Fotoprzewodnik. Przykładowe strony fotoprzewodnika po Włoszech
Przykładowe strony fotoprzewodnika po Włoszech

Ponieważ we wrześniu 2022 roku byłem w okolicach Varese, to ucieszyłem się, że w przewodniku znalazło się zdjęcie klasztoru Santa Catarina del Sasso, który jest położony na wschodnim brzegu jeziora Maggiore (Lombardia). Tak więc przewodnik może służyć nie tylko do planowania, ale też do odświeżania włoskich wspomnień.

Pomocnik fotografa

Dla mnie Włochy – Fotoprzewodnik pełni jeszcze jedną funkcję. Ponieważ amatorsko zajmuję się fotografią, to fotoprzewodnik jest dla mnie źródłem inspiracji do robienia zdjęć oraz pokazuje przykładowe, profesjonalne ujęcia włoskich zabytków i krajobrazów.

Włochy. Fotoprzewodnik - inspiracja dla fotografów
Włochy. Fotoprzewodnik – inspiracja dla fotografów

I tu sprawdza się kompaktowy rozmiar przewodnika. Łatwiej jest mi zabrać ze sobą książkę o wymiarach 16 x 12 cm, niż nawet najpiękniejszy ciężki album.

Polecam ten fotoprzewodnik, a jeżeli wybierasz inny kierunek niż Włochy, to możesz sprawdzić, jakie przewodniki z tej serii są dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *