Kup przewodnik Monte Cassino i okolice

Przewodnik Monte Cassino i okolice. Na zdjęciu: Opactwo na Monte Cassino.

Pierwszy taki przewodnik: „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego” – Cassino, Piedimonte San Germano, Venafro – w 80 rocznicę zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. Kup przewodnik Monte Cassino i okolice.

Przewodnik Monte Cassino i okolice

Tu kupisz przewodnik

Jarosław Rubin

Jeżdżąc do Włoch i odwiedzając okolice opactwa na Monte Cassino, przekonałem się, że nie ma w Polsce wydanego przewodnika, który opisuje i pokazuje miejsca związane z walkami 2 Korpusu Polskiego o Monte Cassino. Nie ma przewodnika, który zabiera nas do Cassino, Venafro czy Piedimonte San Germano. Czas zmienić tę sytuację!

O mnie

Jarosław Rubin – podróżnik, bloger, fotograf, miłośnik Włoch i historii 2 Korpusu Polskiego. Od 1997 roku wyjeżdżam na wakacje do Włoch, gdzie lubię odkrywać polskie ślady i odwiedzać galerie sztuki. O swoich włoskich podróżach opowiadam na blogu ItalJarek. W wolnym czasie czytam książki o tematyce związanej z Italią, poszukując inspiracji do nowych podróży w nieznane.

Przewodnik Trekking pod Monte Cassino

Pierwsze wydanie przewodnika

Pierwsze wydanie przewodnika „Monte Cassino i okolice” zawiera opis tras i miejsc wokół Monte Cassino związanych z działaniami 2 Korpusu Polskiego w maju 1944 roku i odwiedzonych oraz sfotografowanych przeze mnie w czasie I i II Rekonesansu.

Bogato ilustrowany przewodnik, liczący prawie 300 stron formatu a5, zawiera:

  • 18 map,
  • 9 szlaków pieszych,
  • 5 propozycji wycieczek samochodowych,
  • prawie 200 fotografii
  • oraz 13 kodów QR prowadzących do miejsc opisywanych w przewodniku.

Jeśli wybierasz się na Monte Cassino, to zabierz ze sobą ten przewodnik, a odnajdziesz znacznie więcej niż opactwo benedyktynów i Polski Cmentarz Wojenny.

Zdobądź Monte Cassino wspinając się Drogą Polskich Saperów. Odwiedź San Pietro Infine, zwane Pompejami XX wieku i gdzie kręcił film John Huston. Zobacz „Drogę do Piekieł”, którą transportowano zaopatrzenie dla 2 Korpusu Polskiego i odwiedź dawną bazę materiałową „Gdańsk”. Sprawdź, gdzie stacjonował niedźwiedź Wojtek w czasie bitwy o Monte Cassino. Pospaceruj w zamyśleniu alejami pięciu cmentarzy wojennych w okolicy Cassino.

Jesteś pasjonatem trekkingu? Poszukujesz miejsc, gdzie przed 80 laty zostawili ślady polscy żołnierze? A może chcesz zapalić znicz przy pomnikach upamiętniających bohaterów z 2 Korpusu Polskiego?

Ten przewodnik powstał z myślą o tobie!

Przewodnik jest już w sprzedaży – zajrzyj na www.montecassino.info.pl

W hołdzie wachmistrzowi Antoniemu Niewęgłowskiemu