Przewodnik Monte Cassino i okolice

Przewodnik Monte Cassino i okolice

Przewodnik Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego wydawnictwa ItalJarek jest już dostępny w sklepie na dedykowanej stronie www. Można go zamawiać, a wysyłka rozpocznie się najpóźniej 19 lutego.

Już jest przewodnik z którym możesz odwiedzić Monte Cassino i okolice

Przewodnik „Monte Cassino i okolice” został napisany, aby wypełnić lukę na polskim rynku książek. To dość dziwne, że choć miliony Polaków odwiedza Włochy, a dziesiątki (może setki) tysięcy udaje się na Monte Cassino, nie było do tej pory przewodnika turystycznego, który omawiałby ważne miejsca w okolicy, związane z 2 Korpusem Polskim i jego walkami w masywie Monte Cassino.

Przewodnik Monte Cassino i okolice.

Jeśliby istniało takie wyrażenie jak „trekking patriotyczny”,
to wycieczki piesze oraz samochodowe
po drogach i ścieżkach wokół Monte Cassino
oraz w okolicach Cassino, śladami żołnierzy
2 Korpusu Polskiego pasowałyby do tego rodzaju
przedsięwzięcia.

Jarosław Rubin, Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

Przewodnik powstał również dlatego, że w 2024 roku przypada 80 rocznica bitwy. Wspaniałym sposobem uczczenia tej rocznicy może być nie tylko zapalenie znicza na Polskim Cmentarzu Wojennym, ale też w innych miejscach pamięci związanych z trudem polskich żołnierzy. Można też odbyć swoisty trekking patriotyczny i pomaszerować ścieżkami, po których kroczyli nasi rodacy przed 80 laty.

Przewodnik Monte Cassino i okolice – 1944-2024

Książka prowadzi po miejscach pamięci związanych z 2 Korpusem Polskim (Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, pomniki: 5 Kresowej dywizji Piechoty, 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 4 Pułku Pancernego „Skorpion” oraz po szlakach i miejscach związanych z żołnierzami 2 Korpusu Polskiego w Cassino, Venafro, San Vittore del Lazio, Acquafondata czy Portella.

Przewodnik Monte Cassino i okolice

Przewodnik został wydany w sposób, aby połączyć trwałość i jakość. Książka w formacie A5 jest szyta i klejona, w oprawie ze skrzydełkami.

Na 296 stronach przewodnika znajdziesz 18 map, które pomogą Ci w czasie wędrówek. Aby ułatwić spotkanie z historią, w przewodniku znajdziesz też mapy pokazujące obraz z czasu czwartej bitwy o Monte Cassino z rozmieszczeniem polskich jednostek oraz nazwami, które miały pomóc żołnierzom orientację w terenie: Żbik, Domek Doktora, Widmo, Bramka…

Ponieważ technika w XXI wieku wspiera mocno turystów i miłośników historii, to w przewodniku są umieszczone kody QR, które – po zeskanowaniu smartfonem – przeniosą cię do aplikacji z mapami, na których zaznaczone są miejsca opisywane w przewodniku.

Przewodnik zawiera opisy tras pieszych i samochodowych, ale również opisy walk i zdarzeń, jakie miały miejsce przed 80 laty. Ilustracją opisów jest prawie 200 fotografii, zarówno współczesnych – wykonanych przez autora przewodnika, jak i tych sprzed lat.

Przewodnik dla Ciebie

Jeśli wybierasz się na Monte Cassino, to zabierz ze sobą ten przewodnik, a odnajdziesz znacznie więcej niż opactwo benedyktynów i Polski Cmentarz Wojenny.

 Zdobądź Monte Cassino wspinając się Drogą Polskich Saperów. Odwiedź San Pietro Infine, zwane Pompejami XX wieku i gdzie kręcił film John Huston. Zobacz „Drogę do Piekieł”, którą transportowano zaopatrzenie dla 2 Korpusu Polskiego i odwiedź dawną bazę materiałową „Gdańsk”. Sprawdź, gdzie stacjonował niedźwiedź Wojtek w czasie bitwy o Monte Cassino. Pospaceruj w zamyśleniu alejami pięciu cmentarzy wojennych w okolicy Cassino.

Jesteś pasjonatem trekkingu? Poszukujesz miejsc, gdzie przed 80 laty zostawili ślady polscy żołnierze? A może chcesz zapalić znicz przy pomnikach upamiętniających bohaterów z 2 Korpusu Polskiego?

Ten przewodnik powstał z myślą o tobie!

Zapraszam do zakupu przewodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *